Sudeckie trasy Góry Kamienne i okolice 

Na śladówki w Góry Kamienne 

  [Rozmiar: 23383 bajtów]

W Górach Kamienych  i Wałbrzyskich -
a dokładniej  Suchych - paśmie gór Kamiennych , Czarnych ( małym pasemku Gór Wałbrzyskich) oraz 
Javoří horach na niewielkiej powierzchni kryją się  urokliwe tereny   –   również narciarskie. 
Jeden z uczestników naszego Rajdu 
Sudeckiego, wieloletni uczestnik rajdów Karkonoskich, powiedział kiedyś, że nie przypuszczał, że mogą one być aż tak interesujące......

Tajemnicze:  Rogowiec i Radosno 
ruiny średniowiecznych zamków, stary poniemiecki cmentarzyk w lesie, cerkiewka w Sokołowsku...
nowe ziemne budowle–schrony turystyczne rozsiane na zboczach, liczne agroturystyki, restauracje i pstrągarnie na obrzeżach, widokowa wieża na Ruprechtickim Szpicaku. Wreszcie piękne w swojej bryle i niektórych snycerskich detalach schronisko Andrzejówka tworzą wspaniałą oprawę dla narciarskich wędrówek  po tym, stosunkowo małym, terenie.

  [Rozmiar: 24282 bajtów]
[Rozmiar: 26099 bajtów]

Choć góry te nie są szczególnie wysokie, to ze względu na bardzo strome zbocza robią niesamowite wrażenie... od kilku lat pojawiły się w nich także nowe, widokowe polany, a to dzięki katastrofalnym w swoich skutkach wiatrom i oblodzeniom, które przetrzebiły tu i ówdzie las.

Teren jest otoczony linią kolejową Mieroszów-Wałbrzych-Głuszyca oraz doliną rzeki Ścinawki zamykającą pasmo Javoří Hory  już po Czeskiej stronie.Dzięki niegdysiejszej gospodarce leśnej możemy dziś korzystać z licznych, łatwych narciarsko dróg łagodnie wspinających się na zbocza lub też biegnących kilkoma grzbietami odchodzącymi czy to z Borowej, czy z Waligóry, czy też od podnóża Ruprechtickiego Szpicaka.

Kilka długich, głęboko wciętych dolin pozwala na wyjazd do Sokołowska lub w stronę Głuszycy.

  [Rozmiar: 25865 bajtów]

Julietta Janczewska