Rajdy z cyklu "Korona Sudetów"


Narciarskie przejście Korony Sudetów  2008 - 2013 

Zakończyliśmy szósty rajd z cyklu poświęconego zdobywaniu szczytów tworzących tzw. "Koronę Sudetów".

Pomysł tego cyklu narodził się na wycieczkach prowadzonych przez współtwórcę regionnalnej odznaki PTTK "Korona Sudetów", Radosława Jana Tokarza; pierwszy rajd odbył się w 2008 roku, a ostatni w 2013.

Na zaprezentowanej mapce ( przytoczonej za  regulaminem  odznaki "Korona Sudetów") oznaczone zostały pasma, których szczyty zdobyliśmy, a co więcej - za wyjątkiem Śnieżki,Szczelińca Wielkiego, Kłodzkiej Góry i Jeřába - weszliśmy na nie z nartami na nogach (na dwóch ostatnich wymienionych szczytach byliśmy na piechotę, z powodu braku śniegu).
W kilku przypadkach (Lázek, Jagodna i Příčný vrch ) nie zdołaliśmy stanąć na wierzchołkach z przyczyn pogodowych jako, że  po pierwszym rajdzie z tego cyklu, zgodnie z życzeniami rajdowiczów przyjęliśmy, że na rajdach narciarskich prymat mają wycieczki narciarskie .
Trzy pasma pominęliśmy, głównie ze względu na duże odległości od Wrocławia jak też dalekie położenie szczytów zaliczanych do korony od szczytów innych pasm; ale na:  Ślęży, Lužu i Jagodnej byliśmy wcześniej, w trakcie rajdów poprzedniej edycji.

[Rozmiar: 52846 bajtów]  

Z kazdym z  rajdów związana była inna plakietka .

[Rozmiar: 33918 bajtów]